20. juuli, sõit šoule.

Minu sõit Ämari õhušoule jäigi ürituseks.
Pühapäeva hommikul lugesin üle KV Ämari Lennubaasi kodulehelt täpsemad juhised kohalesõiduks ja asusin kella 11 paiku reipalt teele, enne tõmbasin teemakohase T-särgi kah selga.
Keilat läbisin Vasalemma poole väikese kõhklusega, kas ikka olen õigel teel aga tekkinud reipalt liikuv autokolonn hajutas kõik kahtlused.
Nii 6-7 km Keilast Vasalemma poole olimegi ühtses jalakäija kiirusel liikuvas kolonnis, edaspidi jäi mulje, et liikumine edenebki ainult tagasipööravate autode arvel, kui sedagi.
Lennušou huvilisi oli ikka üllatavalt palju, paljud neist tõenäoliselt ka kaugematest Eestimaa paikadest, mul hakkas piinlik, mida ma tallinlane siin trügin ja nagu oleks ise varem lennukeid vähe näinud, annan parem teistele suurema võimaluse kohalejõudmiseks, neil pole ju peale pikka sõitu võimalust lihtsalt ots ringi keerata ja tagasi.
Tegelikult peaksid paljud lennušoule kohalejõudnud tänulikud olema neile autojuhtidele, kes loobusid Ämarisse sõidust, sest järjekord oleks olnud muidu hoopis pikem.
NB! Loobujatest moodustus tagasisõidul omaette autokolonn, tegelikult oleks šou vaatajaid rohkem olnud, kahjuks läks aga nii.

Kommentaarid

Sarnane olukord nagu filmis "Keskea rõõmud", kui oldi teel imearst Niguli juurde. Olime tänulikud, et paljud vastu ei pidanud ja tagasi pöörasid. Käidud, nähtud, oli tore. Ämari betoon ja asfalt on küll uhke, aga Ridalis on olla tunduvalt parem.

einar

Väljanäitus oli päris ahvatlev ja Belgia piloodi show oli kirsiks tordil