No üldiselt me kõik teame - mingi muu värv peegeldab vähem energiat tagasi, soojeneb kiiremini ja soojem komposiit on nõrgem. Aga kui suur see erinevus ikkagi on ja kuidas see sõltub ümbritseva õhu temperatuurist?
Allolev pilt on küll Fahrenheitides, kuid annab siiski mingi ettekujutuse. Eriti kui teada, et Celsiusesse ümber arvestada saab nii: [℃] = ([°F] − 32) × 5⁄9.
Näiteks - vertikaalskaalal on alumine number 19,44°C, Keskel olev eraldi välja toodud 178°F=79,44°C ja tipus olev number on tegelikult 113°C. Horisontaalskaala algab -2,7°C ja viimane number on 41,7°C. Eraldi välja on toodud 33,3°C
Kogu see jutt kehtib muidugi vaid siis kui õhk ei liigu. Kuid vahekorrad jäävad ilmselt ikkagi samaks.
- Kasutaja kaido ajaveeb
- Kommenteerimiseks logi sisse
Kommentaarid
Ei saa päris hästi aru.
Ei saa päris hästi aru. Pinna soojenemine ei sõltu üldsegi niivõrd sellest, kui soe on õhk tema ümber, vaid palju ta neelab või peegeldab kiirgust (päikese, ahju vms.). Näiteks on Kuu päikesepoolse pinna temperatuur vist umbes 130 kraadi Celsiust, kuigi õhku pole seal üldse. Kas see purilennukite temperatuur on mõeldud otsese päikesepaiste korral? Kui mitte, siis saavutab iga keha mingi aja jooksul ümbritseva keskkonna temperatuuri ja kogu moos.
Jah, mõeldud on otsese
Jah, mõeldud on otsese päikesepaiste korral. Ei märganud seda esimese hooga sisse kirjutada.
Siin on originaalartikkel (mis kah on tegelikult refereering): http://www.soaridaho.com/Schreder/Construction/Color_Temp.html
Saada mulle oma
Saada mulle oma E-mail
tonis.lepp@mac.com
Mu mobla on kadunud