Termikaennustus

Nüüd on IT-meestel võimalus võimeid näidata :-). Nimelt avastasin, et kunagine USA spetsiifilise BLIPMAP-i tegija Dr. Jack (who else :-)) ehk John W. Glendening on teinud wiki selle kohta, kuidas NOA andmete põhjal genereerida suvalise piirkonna kohta termikaprognoosi. Selleks on vaja minna siia: http://www.drjack.info/twiki/bin/view/RASPop/WebHome

Seal tuleb siis lugeda läbi kõiksugu manuaalid, seejärel tuleb leida vaba masin, kus seda kraami kord päevas või pisut harvem ca. 3 tundi täiel võimsusel jooksutada ja voilà - pilt olemas. Pildi saab siis kusagile purki üles laadida, kust RLK kodukas seda rahvale näitab. Pidavat andma nii täpse ettekujutuse tund-tunni haaval termika tugevusest, et tüübid prindivad omale kile peale tundide kaupa prognoosikaardid ja siis panevad teibiga põhikaardi peale. Või siis teevad PDA-s eraldi kaardikihid.

Jah tean, et "tee ise" aga lihtsalt puudub kompetents sellise asja juurutamiseks. Vaja Linuxi tundmist üsna sügavalt. Elmerile pakkusin teemat MKM taotluse kontekstis, kuid talle ei tundunud asi haakuvat.

Teisalt muidugi saab energiat ka mujal kasulikumalt ära kasutada. Aga nii on see alati.

Ennustus Saksamaa kohta. Soojemad toonid näitavad suuremat prognoositavat vert. kiirust. Raster näitab kui suur on tõenäosus, et tuulenihked lammutavad tõusu laiali.

Vabandust aga ma ei mäleta peast, mis oli atmospheric soundingu eestikeelne nimetus. See igatahes Düseldorfi kohta.

Rünkpilvepõhja kõrgus kui rünkpilve tõenäosus on üle 0%

Ülearengu kõrgus kui ülearengu tõenäusus on üle 0%

Kommentaarid

Purilennus oleks asjal lööki.Ja selles valguses ,,Tee ISE ``sobimatu kasutada.Auru juurde !

Elmer võttis kohe asjast kinni ja esimesed tulemused on käes. Kui nüüd õnnestub leida vaba protsessoriressursiga võimas arvutt (mida võimsam, seda parem), saab reaalselt asja kasutusse võtta.

Thermal updraft velocity

säärase väiksema kaardi võin ka oma serverisse tiksuma panna.

Natuke tuleks mõõtmeid vähendada. Seega - soovitage mõõtmeid. Valge kriipsjoon on mudeli tõepärasuse piir. Ilus oleks jooksutada teist terve Eesti kohta. Samas, purilennu mõttes ka läti poleks paha meile. et kas võtta 21E - 28E ja 56.5N - 60N ? S.t. kas paigutada maailma naba ridali laiuskraadile ja kui kaugele kummmasegi suunda sealt valgust heita ?
Võimalikud projektsioonid - lambert, mercator, polar stereographic.
Kui kellegi on tagataskus GRIB/GRIB2 formaadis, GFS tabeliga eesti täpsed pinnasetüübid ja albeedokesed Smile .... siis olge head, saatke mulle.
Samuti oleks abiks taustakaardid kauguste, platside ja muu eesti tarvilise lennuinfoliste kontuuridega, eriti NCL keeles

Äkki viitsid sedasorti geoinfo alaste küsimustega otse Teedu või Taneli poole pöörduda - ainus allikas, mida mina oskan ette kujutada. Vähemalt nõu oskavad anda. Laiuse poole pealt võiks ida suunas nihutada 28,5 või lausa 29E peale. Muus osas oleks ise samu koordinaate pakkunud.

filmina:
http://www.purilend.ee/node/2460?size=_original

Õhutemperatuur maapinnal

Tuul maapinnal

tuul ja tõusud rõhkkõrgusel 850mb

Päris edev. Huvitav, kas see huvitab tõesti vaid mind ja Elmerit?

See on lihtsalt liiga ilus, et olla tõsi.

ükski ennustus ei ole tõde.
Küll aga kevadel saab neid tõe käega järelekatsujaid olema.

Üsna hästi peaks see mudel vastama küsimusele, et kas nädalavahetusel tuleb termikailma või mitte.
Lisaks, kui kiirem massin oleks, siis saaks paiku kl 11.45 - 12.30 arvutada hommikuste kl 8.00 maailma realandmetest lähtuva ennustuse põhjal kohaliku termikakaardi. See võiks olla vägagi tarbitav lähimarsruutidel lendamiseks ka.