Koduroboti päästmine

Kodurobotiks on mul ilus punane Roomba Red firmalt iRobot. Selline:
RoombaRed

Kuna Eestis müüb seda minu teada ainult Netikuller, siis sai neist mööda mindud ja ise eBay-st möödunud aastal asi tellitud.

Siiani olen asjaga väga rahul olnud. Näiteks kolides kasutasin seda suure seinakapi ülemise riiuli puhastamiseks, mis oli hullult tolmune - lihtsalt viskasin masina üles ja pärast mõningast suristamist oligi valmis.

Ühe korra oli esinenud tüüpilist Roomba "aku ära unustamise probleemi", mille raviks aitab reset. See käib nii, et tuleb aku eemaldada ja "Power" nuppu all hoida 5 sek.

Täna koperdasin siis vanemate Roombade "surma ringtantsu" otsa, mille põhjuseks on väidetavalt rattamootorite pöörlemissensorite andurite tolmuseks saamine (minu isiklikku arvamust mööda on küll pigem põhjuseks Roomba suhtlemisvaegus). Sisuliselt toimub siis midagi sellist, et vana otsustab korraliku koristamisprogrammi käiamise asemel hakata lihtsalt ringe tegema. Minu eksemlar tegi ringide vahele ka siksakilisi sirgeid, mis ei muuda asja sisu. "Surmatantsu" sündroomile sarnaselt ilmutavad ennast ka põrkeklapi sensorite viga (aitab klapi intensiivne edasi-tagasi liigutamine) ja trepisensorite viga (aitab sensorite puhastamine - need asuvad põrkeklapi esiserva all). Minu puhul sellest abi polnud. Võtsin siis ette Roomba tervendamise õpetuse, mis asub siin.

Roomba ise parandamise põhjus on proosaline - keegi teine seda lihtsalt ei tee. Punase eripära on see, et rataste kõrval olev seelik päriselt ei eemaldu. Selle vastu aitab lihtsalt ratta alla vajutamine - kruvi tuleb teiselt poolt seelikut nähtavale. Igatahes pärast kõiki vajalikke protseduure töötas koduloom taas ilusti ning toad said puhtaks.

Roombaomanikud on kokku kogunenud ka üsna sõbralikku foorumisse, kust saab igatsorti probleemide puhul nõu. Asub siin.

Igaks juhuks lisan veel lingi, kus on kirjas, kuidas koduloomale diagnostikat teha.

Kommentaarid

Kuidas sellised asjad koduloomadega läbi saavad? Minu kass leiaks selle küll sobiva mängukaaslase olevat, kui ta toimetama hakkab. Smile

Ei tea, mul koduloomi pole (vähemalt minu teada mitte). Üldiselt nii palju kui ma kuulnud olen, pidavat loomad esmase huvi järel üsna ükskõikseks muutuma.

Kaido_signature

Mul teeb lapselaps selle töö ära.Ronib kuhu vaja ja sinna ka kuhu vaja ei ole.

See printsiip on juba varem leiutatud. Ühes endises maailma kõige humanistlikuma riigi sõjaväeosas nr.41473 lahendati põrandate puhtuseprobleem nii, et noored sõdurid rivistati magamisruumi ühte otsa õlg õla kõrvale ja kui seersant lõugas:"R-A-A-A-Z!", roomas kogu seltskond rõõmsa kolinaga raudvoodite alt läbi. Protseduuri korrati 3-4 korda ja põrand arvati puhaste hulka. Ei mingeid roboteid. Peale selle käisid noored sõdurid veel käraka järel, õunu varastamas ja andsid kogu oma raha vanematele seltsimeestele otstarbekaks kasutamiseks.

Pets, sa võid mulle noorsõduriks tulla. Linnaluba saad tihemini kui kohal vaja olla ja ainus töö ongi mööda põrandaid roomata. Noh ja poes võiksid kah käia, kuid see on lisafunktsionaalsus, mille puudumise üle ma ei nuriseks.

Kaido_signature

Ühtlasi, nii ütles vaist,
sõdur rõõmustas ka naist.

Peetri viimast kommentaari lugedes ei suutnud ma oma naerulaginat pidurdada ning see kestis jutti peaaegu 10 minutit ja annaks taevas, et selliseid jutte ka edaspidi lugeda saaks.
Tuhat tänu Peetrile
Rait

Mind huvitab, kuhu nurka ta sissesöödud tolmu lõpuks maha pakib?

Korjab enda sisse. Tal tagaotsas on sihuke karp, mis pärast tuleb ära tühjendada. See osa, kuhu on iRobot peale kirjutet.

Kaido_signature

Eks ta rohkem mänguasi ole, iAbikaasa on palju mõnusam ja efektiivsem.
Punast värvi vist sellepärast, et sa iRobotit laiaks ei astuks.

einar

Miks mänguasi? Parim kodumasin, mille ma üldse kunagi ostnud olen. Igatahes soovitan soojalt kõigile.

Kaido_signature