Ridalis pühapäeva õhtul...

Ridalis läks põnevaks kell seitse õhtul, kui meile maandus  pimeduses Cessna. Piloodiks 20 aastane noormees poolast. Üldiselt väga kahtlane värk tundus ja täna läks veel kahtlasemaks. Helistas pan Kristof täna hommikul mulle salastatud numbrilt ja telefoniks oli tal igivana Nokia nuputelefon. Käisime linnas bensiini järel ja enne lõunat lendas minema Pyhtäässe. Igaks juhuks helistasin pärast Lennuametisse ja ütlesin, et selline asi oli.

Kommentaarid

Erapilootide Liidu rahva arvates ei olevat võimalik Cessna -172-ga kuidagi purilennukit pukseerida. Poolakate Cessna tõestab pildil, et saab küll kui tahetakse.

Eesti väikelennukite omanikel puudub tegelikult laiem koostöötahe, mootorlennukiga tehakse mingeid naeruväärseid pühendatuid lende ja ei tea mida veel.

Selleks, et Cessna või Piperiga pukseerima hakata, tuleb lennukile paigaldada pukseerimiskonks. Matti, Sa ei taha teada, mis see maksab. ( arvan, et rohkem kui Blaniku lendama panemine). Ma pean silmas ametlikku paigaldust koos kõikide dokumentidega. Viimane on aga ainuõige tee, sest vastasel juhul lendab see lennuk ainult " Ridalis". 

Matti, kas Sa oled mõne lennukiomaniku poole pöördunud ja palunud sellist teenust? Vaevalt. 

Mis asi on naeruväärne pühendunud lendamine? Äkki see, kui kutsusin Sind ükskord kopteriga Tallinnast Ridalisse kaasa.

Bürokraatia kohalt olen tõesti harimatu. Eks see ole, minu sidealasel tööl on samuti, telefoninumbri eraldamine töötajale on kordades keerulisem kui telefoniliini ehitamine ja telefoni paigaldamine. Elame ju Euroopa Liidus!

Kopter on teisest puust relv, tänuga meenutan kopterilendu Tõnisega Tallinn-Ridali, see oli vahva elamus.

Head kommentaarid, mul läks nägu nalja täis Smile , konksudega lennukid Ridalis reas, Cessna tuleb lähinädalatel, üks Jantar lisandub mai alul, Morane hakkab lendama 2018 kevadest, lennuaasta kohe käes. Klubil olemas valmidus alustada lende 25. märtsist, kindlustused tellitud, lennutehnikat meil palju Smile , aga selle pildil oleva "konksuga" Cessna lasin Ridalist minema, et elu edaspidigi rahulik oleks.

 

einar

 kui tüübil on komme pimedas võõrastele lennuväljadele maanduda,siis võib konksul olla puhtpraktiline väärtus lennuki kuskilt mudast väljasikutamisel..

Mõttetu lendamise kohalt meenus, kuidas üks mees rääkis, et lasteaias oli lastelt küsitud: "Miks linnupesakastide avad peavad olema lõuna poole?" Kõik lapsed olla suud ammuli vaikinud, siis oli selle mehe poeg kindlal häälel teatanud: "Selleks, et kui linnud lõunast tulevad, poleks mingit niisama ringilendamist!"

Mõttetu sebimise probleem on iidne, üks punklaul ütleb:

Mina olen mittekeegi

ma ei ole mingi mees

ükskõik, mida ma siin teengi

ikka olen teistel ees

kuulun ühte vennaskonda

mis on inimkonna aps

olen siia ühiskonda

soovimata sündind laps