FES - Front Electric Selflaunch/Sustainer

Kommentaarid

Varsti on turule ilmumas pneumomootoriga purilennukid, hübriidlahendus koos väikese sisepõlemismootoriga, mis hoiab töös kompressorit. Leedu Lak 17bFES läheb turul hästi müügiks, odav, hea ja sakslastele meeldib. Sisepõlemismootoriga plaaneritel on olnud palju probleeme mootori käivitamisega madalal kõrgusel, millele järgneb tavaliselt raske õnnetus. Samas elektrikatel on esinenud akude süttimist.

einar

Googeldasin eile netis seda FES'i. Leidsin kuskil foorumis, et orienteeruv hind purjeka kohta koos pealepanekuga on umbes 28 000 USD. Ja seda veel kui purjekas on sertifitseeritud selleks. Krt. ei oleks uskunud, et see nii kallis on:(

Viimati oli 17 000 euri Lak ja Silent komplekt. Antarest ei tea.

einar

Väga vinge stardi- ja maandumisplats ülaltoodud lingi esimeses videos:)

Kodulehekülje teksti põhjal jääb mulje, et LAK-il on võimalik seda kasutada ainult sustainerina. Samas leiab sealt video ka self-launch kohta -http://www.youtube.com/watch?v=3gLH946PPEU ?

Leedukad ütlesid, et on jah võimalik LAK 17-ga kõvakattega väljakult tõusta ja seda nö. kahe punkti pealt, muidu võib propa vastu maad minna. Murukattega väljakutel LAK 17-ga selflaunchi üldse ei soovitata. Jantari ja LAK12-ga pidevalt veel kehvem võimalus olema.
Pigem pakuti, ilma mootorlennukita tõusu variandina, auto järel pukseerimist 20-30 meetri kõrgusele ja sealt omal jõul edasi: http://www.front-electric-sustainer.com/video.php

http://www.aripaev.ee/default.aspx?publicationid=08b27fe9-a8b3-44ee-bacd...

Arvestades elektrimootorite ja akude arengut, ootan põnevusega mis hakkab lähima kümnendi jooksul juhtuma elektrimootoriga (puri)lennukite valdkonnas.

Akud on juba praegu ootamatult odavaks läinud:

http://blog.cafefoundation.org/?p=8550

Kui see hind õige on, siis võib siit üles soojendada kodumaise elektrivintsi teema.

Mitte ainult vintsida, nende akudega saaks ka põldudele laotatud elektripliite toita :):):)