Time-lapse

Tegin nädalavahetusel esimesed katsetused time-lapse vallas.

Time lapse 070811

Lühikesed klipid nähtavad siin: http://www.youtube.com/watch?v=jKWLJfjjpTM
ja siin: http://www.youtube.com/watch?v=bTYSk_AVEFs

Kommentaarid

Eelmine reede oleks päris hea selline film, kui 8 lennukit üles tõsteti järjest. Millega ajakiirendust tekitasid? Videokaameral selline võimalus või videotöötlusprogrammiga?

Tavaline peegelkaamera statiivil. Sekundilise intervalliga tehtud pildid lihtsalt üksteise järgi laotud ja 16 kaadrit sekundis jooksma pandud.

Järgnevatel nädalatel proovin veel teise rakursi alt (paneks angaariukse ülemise serva külge - nii tekib vaateväli piki lennuvälja ja lennukid pikemalt kaadris) ja veidi moodsama tehnikaga (kaamerale lisaseade, mis intervalliga pildistama paneb). Niidaks kaadrisse lähemale jäävale murule MUR-iga "RIDALI" kah sisse Smile

Muide ETV võtab paarikümnesekundilisi klippe vastu ja näitab neist parimaid televusseris!

Mul endal selles vallas alles esimesed katsetused. Jaanus on seda rohkem viljelenud ning tema fotoblogis need ka üleval (http://foto.jaanus.cc/?tag=timelapse)

Kaval! GoPro-ga saaks sama teha (kasutada oleks kerge lainurkne ja kõrg resoga seadeldis). Vaatasin youtube´st, et eriti kavalad on kaamera munakella peale vist kleepinud, mis paneb kaamera 360 kraadi pöörde tegema.
http://www.youtube.com/watch?v=K53i45qzWX4&NR
Mis programmiga pildid videoks tegid?

Antud juhul ma programmi nime ei tea - Jaanus oma õunamärgiga rüperaalis aitas kohe kohapeal filmiks teha. Aga muidu saab ka MikroPehme MovieMakeriga asja ära teha.

Quicktimes saab kähku ja lihtsalt image sequence videoks importida.

QT 7 Pro-s - aga no see ei ole probleem Wink
Proovisin Go Proga ise ka nüüd. Täitsa toimib Smile Terve lennu saab nii üles võtta. 2 h lend, nt 3-4 min-ga läbi vaadata oleks täitsa huvitav Smile