Vaidtiib Northrop N-9M

Kaunis sarnane lennumasin Peebu vaidtiivaga.

N-9M

Täpsemalt saab lugeda siit: http://www.diseno-art.com/encyclopedia/strange_vehicles/northrop_n-9m.html

Veel igasugu huvitavaid liikumisvahendeid leiab siit: http://www.diseno-art.com/encyclopedia/strange_vehicles/strange_vehicles...

Kommentaarid

Mul oli kuus aastat tagasi sellel teemal lugu TM-s. Vaatan, kas saan selle kuidagi uploadida.

Mis Peebu vaidtiivast üldse on saanud? Väga vaikne on sellel teemal olnud.

Täna toimusid vaiksed katselennud-hoojoksud Ülenurmel. Lennujuht lahkus igaks juhuks tornist..., ja Viktor ei julge eriti rääkida. Edeneb seega.

einar

Kolmapäevased katsehoojooksud (loe: katsehüpped) jäid kahjuks ära kuna Pakker otsustas õhtul peerima hakata kahe õpilasega.
Peebu vaidtiib on saanud suve jooksul pisut täiendust. Lisandunud on säravkollane canard-tiib ehk nö nina-tiib. Teisipäevasel katselennul (vabandust: katse hoojooksul) parandas see tublisti püsivust.
Kui koduka serverivahetus kenasti ühelpool on, siis lisan oma albumisse ka pildimaterjali.

Küsige ikka Peebult infot otse,teise tõlgendus-ümerjutustus pole kaugelt nii huvitav. Katsetamine on aeganõudev nagu teada ja resultaate koguneb aegamööda. Seda ,kas süda sees puperdab või on piiritu õnnetunne ,seda kirjeldust saab Peep ise kõige paremini teha.
Kuivad faktid.
1.On juhitav( hoojooksul) nii mootoritega kui köie otsas,ei kakerda meelevaldselt .
2.Hõljub köie otsas mõnekümne sendi kõrgusel stabiilselt.

Aga see pole lennukatsetus,hoojooksust kaugemale polegi plaane veel olnud.

Aega kulub palju ,sest kord ilm sant siis pakerlased ja muud lennud .Rajale pääs polegi lihtne üritus.Tolmu pühkimine või vaha uuendamine pole ka teab mis uudis.Jala peale kukkunud rauajupp võib küll anda hetkelist kirjanduslikku inspiratsiooni ,aga seda sõnavõttu ei julgeks pärast ise lugeda.
Tasaselt kulgevast asjast palju ja huvitavat on raske kokku veeretada.Noh see on minu enda kohta öeldud.
Jällekuulmiseni siis.

Artikkel siis N-9MB kohta. Mäletan, et seda lugu sai enne ilmumist koledasti kärbitud. Sestap ta selline kohati konarlik ja pateetiline.

vaidtiib (TM 2003)