Tallinn katsetab homme dirižaablit

1. aprill vist käes ja Tallinnas on kõik võimalik. http://www.postimees.ee/291106/esileht/siseuudised/tallinn/231509.php

Kommentaarid

Eesti sai omale ootamatult luuresatellidi: http://www.postimees.ee/301106/esileht/siseuudised/231740.php

Kaido_signature

Tundub ääretult kerge ja ebastabiilne junn. Juba väiksegi tuulega jääb maapeal monitorilt kaamera pilti jõllitav inimene merehaigeks ja oksendab päästeteenistuse ruumi põranda täis Smile

Iseenesest on õhupalli (ka dirižaabli kujulise õhupalli) puhul kergus minu arvates vältimatu eeldus... Smile

Kaido_signature

Ümbritsevast õhust peaks ta muidugi kergem olema, muidu kratsiks vaid objektiiv asfalti (iseasi kuipalju kergem). Rõhk oli mu mõtteväljendusel just ebastabiilsusel, ehk tema püsivusel. Tuule käes vänderdas mis hullu. Olles oma kunagisel ametil suhteliselt palju kaamera taga olnud, kujutasin lihtsalt ette, millist pilti see sihitult ekslev kaamera edastab (vaevalt, et nii vinget pildi stabilisaatorit olemas on). Ja loota, et kasutamis(katastroofi)päeval tuulevaikne on, on ilmne kergemeelsus.

ja mullegi jäi see maksumuse küsimus ebaselgeks. Maksis kogu kaadervärk pool milli või ainult pallike. Ja kui ainult pallike kas siis maapeal olnud kaablirull maksab 485000? Või ei olnudki kaamerat küljes katsetamise ajal? Ja kui oli, miks siis ei nähtud kuhu triibuline junnike lendas?

Korralikud "munakaamerad" on güro-stabiliseeritud. Pall võib vänderdada kuidas tahab, kuid kaamera vaatab ja liigutab ennast temast sõltumatult.

Enne seda katsetust levitas meedia abiratta juttu, et dirisaablis hakkab olema päästetööde juhtimiskeskus, kust on hea kamandada maapeal tegutsejaid. Ei tea, kas oli ta millestki valesti aru saanud ja tegi ennast lolliks või väänas ajakirjandus ta sõnu.

Pakun, et katsetuse ajal oli munas tavaline lindistav videokaamera. Palli ja heeliumi hind peaks siis alla 10kEEK jääma, kui kahjud ainult 15kEEK.
Hendrik

Nägin telekapurgist nüüd ise seda pilti, mida lennuapastraat edastas - ja mul oli õigus. Selle pildi stabiilsus ei kannata mingit kriitikat.

Aga leiba ja tsirkust peab saama!

Kas nad leidsid palli ülesse?
Kusagilt jäi kõrvu jutt, et katsetuseks õiget kaamerat ei paigaldatud, vaid aretati mingi odav videokaamera sisse. Ilma gürota kaamera sellise asjapulga puhul oleks mõeldamatu. Isegi helikopteritel on need güroga stabiliseeritud.

Publiku seas liikus ilmselt piirivalve lennusalga mehi, kellel olid väikesed taskunoad taskus.

Ma ei saanudki nüüd aru, kas õhupall maksis 15000 või 500000 krooni?

Ma sain aru, et pall maksab 15 kilo ja koos kogu aapealse värgiga läheb see jura maksma 500 kilo.

Kaido_signature

Mind hakkas huvitama sellise jupstüki kasutamise piirangud lennunduslikust aspektist. Kas sellel peaks äkki transponder küljes olema? Kui kõrgele teda tohib lasta? Kas Tallinnas võib igal pool kasutada või seab siiski lennuvälja asend piiranguid?

Kas lennujuhtimiskeskust üldse hoiatati, et katsetatakse sellist õhupalli? No ma ei kujuta ette, kui see nööri otsast valla pääsedes oleks mõbel lennukil mootorist läbi käinud...
Hendrik