Viljandi Lennundusseminar 20. mail kell 11.00

Seminar Head era- ja harrastuspiloodid, lennundushooaeg on alanud ning juba teist aastat järjest toimub Eesti kaalukaim eralennundusseminar Viljandis 20. mail algusega kell 11.00, Jakobsoni 2, klubis "Red". Oodatud on kõik era- ja harrastuspiloodid, purilendurid ja lennundustegelased ning -huvilised.

KAVA:
11.00 Era- ja klubilennunduse sõlmküsimused. Johan Pender (EEHL, Esimene Aeronautiklaklubi ja Copterline) käsitleb eesti eralennunduse sõlmküsimusi erapiloodi, lennuõpetaja, lennuklubi ja lennuettevõtte juhi pilgu läbi

11.30 Ülevaade Eesti lennuväljadest. Lennuameti sõnumid alanud lennundushooajaks. Aleksander Dintshenko (Lennuamet) annab ülevaate õiguslikust regulatsioonist eralennuväljade rajamiseks ja murulennuväljadele esitatavatest nõuetest ning edastab sõnumeid Lennuametilt alanud hooajaks.

12.00 Lennuohutusest professionaali pilguga. Andreas Kari (Estonian Airi turvalisusinspektor ja Boeing 737 kapten) kõneleb professionaalina turvalisusest ja lennuohutusest eralennundusele.

12.30 Lõuna

13.00 Erapiloot kui õhusõiki kapten ja võimukandja. Kert Kotkas (EEHL, Ridali Lennuklubi erapiloot ja lennuõpetaja) analüüsib erapiloodi pädevust ja õiguslikku regulatsiooni kaptenina.

13.30 Eralennundusest riigi tasandilt. Tõnis Lepp (EEHL, MKM lennundus- merendusosakonna juhataja asetäitja, ametpiloot, lennuõpetaja ja purilendur) annab ülevaate riigi suhtumisest eralennundusse.

14.00 Teadmised hüppelennuki piloodile ja langevarjuhüppe reeglitest. Tiit Paananen - Raul Reap (EEHL, Eesti Langevarjuklubi). Reeglitest hüppelennuki piloodile, hüppelennud langevarjuritega, langevarjuhüpete pädevused ja õiguslikud alused.

14.30 Eesti klubilennunduse ülevaade
Heinar Kalam, Viljandi lennuklubi
Einar Viin, Ridali lennuklubi
Kalju Käi, Nurmsi lennuklubi
Theo Raudsepp, Tacmer Air lennuklubi
Ott Maaten, klubi Propeller (mootorvarjurid)
Vladimir Antonov, Rakvere Blue Sky
Pärnu Lennuklubi, Haapsalu lennuklubi Ungru

Esinevad kõikide Eesti lennuklubide esimehed. Antakse ülevaade oma klubi tegevusest ning enda osast Eesti klubilennunduses. Teises osas räägitakse tähelepanekutest oma praktiliste kogemuste põhjal ja edastatakse kolleegidele soovitusi.

Märkus: Osalustasu: EEHL liikmetele 70.- kr, mitteliikmetele 100.- kr kanda üle EEHL a/a 221021336244
Seminari toimumispaik: Viljandi, Jakobsoni 2, Klubi "Red" (Mulgi marketi" hoone 3. korrusel, veetorni vastas turuplatsi Paalalinna poolses servas Jakobsoni ja Leola tn ristmikul). Kohvilaud hinna sees.
Postitaja HendrikAgur on Neljapäev, Mai 11, 2006