Suurim risk lendamises on lennuväljale sõitmine?

Kes lenduritest poleks seda fraasi kuulnud? Paljud on seda ka ise kasutanud. Ja paljudesse on juurdunud uskumus, et see ongi nii.

Tegemist on lennunduse Suure Valega nagu meid taaskord veendi 1. mail. Lendamine on ohtlik tegevus. Selle lihtsa tõdemuse eiramine viib varem või hiljem isikliku kogemuse läbi veendumiseni. Seda isegi Eestis, kus liiklusõnnetusse sattumine on 4 korda tõenäosem kui mujal maailmas. Ameeriklaste statistika näitab, et õnnetuse tõenäosus väikelennunduses on ca. 7 korda suurem kui liikluses. Ja 49 korda suurem kui kommertslennunduses.

Mujal maailmas, kus lennuõnnetused väikelennunduses on absoluutnumbrites sagedasemad kui meil, on leitud, et ca. 85% õnnetustest on põhjustatud piloodi eksimuse poolt. Millest saab teha vaid ühe järelduse:

Piloot, kes hoolib iseendast, lendamisest ja oma sõpradest, on kohustatud hoolitsema selle eest, et tema lend oleks turvaline.

Nii, et head lendurid. Vaadake üle oma varustus, kontrollige oma oskusi, teadmisi ja kontrollkaarte ning teadke, et turvaliselt lendamine pole mitte teie õigus vaid kohustus.