Seinast seina

Lesznos lajatati taski keskmiseks kiiruseks peaaegu 170kmh, https://seeyou.cloud/flight/public/6h6m2_ZZOsTDFk5GWfJgcV

samal ajal Inglismaal venitati naiste MM-il enamvähem 50kmh, https://seeyou.cloud/flight/public/6h6lS_EtO_mDFt3cY37M7k, nagu üks tavaline Ridali-Tilsi-Parksepa marsruudipäev!

Kommentaarid

Hoopis huvitavam küsimus on see, et milleks on vaja purilennus eraldi naiste MM-i. Kergejõustikus on meestel naiste ees füüsiline eelis, aga purilennus? 

See ei kaunista purilennusporti ega võistluste korraldajaid, aga arenenum enesealalhoiuinstinkt tähendab kohati kehvemat kiirust küll.

 

Mitte ainult purilennunduses aga ka mujal on üsna selge korrelatsioon (mitte segamini ajada kausaalsusega!) asjatult madala ja selgelt kõrge eneseginnangu ja soo vahel. Kus vähegi saavutamist ja enesekehtestamist vaja on, mõistlikul määral liiga kõrge enesehinnang aitab läbi murda.

 

Lisaks on ilmselt ka sellist asja, et naisterahvana võib olla keerulisem süsteemist läbi murda ja areneda. Stiilis kui (de)briifingud vms toimuvad väga onuheinolikus atmosfääris, siis see tekitab pisukese klaaslae.

 

Katrin Senne vist samas võistleb meestega samas klassis ja näitab pöördetüürigi... 

Sõltub võistlusest.
Suured riigid lendavad päris palju meeskonnana. Seal algab päris peen taktikamäng.
Mul on tunne, et õige mitmel võistlusel Grabowski tegi Kawa jaoks tööd. See on OK, jalgratta-maailmas on enamik meeskonnast töörügajad, et staar särada saaks.
Hosini MM-il jäi mul küll tunne, et Senne oli meestel kaasas.
Szegedi MMil jäi mul õhus tunne, et Gadoulet lendas kohati koos teiste prantuse meestega, aga kohati pigem minuga Smile

Mitte-tiitlivõistluste kohta ei oska kommenteerida, ma pole seal kangemate naistega rinda pistnud.