NASA Marsi projekti raames luuakse suurtel kõrgustel helist väiksematel kiirustel lendamise uurimiseks purilennuk nimega Perlan. Perlani (Norra keeles Pärl) siht on tõusta 30km kõrgusele.
Senine purilennu kõrgusrekord on 14 938m. Püstitatud 1986 aastal Californias Grob 102-ga. Seega on plaanis rekordi parandamine ca. 2 korda.
Sellisel kõrgusel on purilennuki, mille varisemiskiirus tavalistel kõrgustel on 80 km/h, minimaalseks kiiruseks 389 sõlme ehk 720 km/h, mis moodustab juba 65% helikiirusest ning tiiva kumerama poole peal võivad tekkida kompressioonilained, mis kaasnevad helikiiruse lähedal lendamisega.
Kõrgusi, kus helikiirus ja varisemiskiirus on niivõrd lähestikku, hakkasid U2 piloodid kutsuma kirstunurgaks.
Sellistele kõrgustele üritatakse pääseda mäeveerulainete ning stratosfääris esinevate tõusvate õhuvoolude abil. Sellest täpsemalt mõnes järgmises jutus.
Piloote on kaks. Üks tegeleb vaatluste ja navigatsiooniga, teine üritab vältida helikiiruse ületamist või pöörisesse kukkumist.
Õhurõhk sellel kõrgusel on 1,4% õhurõhust merepinna kõrgusel, mistõttu lennuki kabiin on survestatud. Tõsi - õhurõhk kabiinis vastab 10 km. kõrgusel olevale rõhule, mistõttu hapnikuvarustus on hädavajalik. Samuti ka elektriliselt soojendatavad saapad ja kindad ning öise lennu varustus.
Perlani tiivaulatus on 30 meetrit ning väärtus 50. Kasutatakse spetsiaalset helikiiruste lähedal lendamiseks mõeldud profiili. Flatteri vastu võitlemine saab olema aerodünaamika ja materjalispetside suurim peavalu.