Poolstatsionaarsed elamud

Purilenduritele, kes soovivad oma elutingimusi Ridalis parandada, soovitan soetada sellised elamised:
http://auto.plius.lt/caravan/paieska#1
Tuuakse isegi kohale:suvilasuvila
Ja kui tekib soov kolida mujale, siis maja jälle auto peale ja jehhat !
Eelkõige pidasin silmas Hendrikut, kes saaks omi olmetingimusi parandada.
Sisustused on päris ägedad.

Ja järeleveetavad suvilad: http://auto.plius.lt/pirkejams/rezultatai/?psl=1

Kommentaarid

Mina võin elada suurepäraselt ka telgis, nagu ma olen seda siiani teinud. Mind ka Ridali läbu ei hirmuta...

Olen seni nagu üritanud mõista anda, et potensiaalsete uute nn. mitte-kohalike puhul võib see olla aga suureks probleemiks. St. kui keegi kaugemalt tulnu huvilendaja ka purilennunduse vastu tõsisemat huvi tunneb, siis ei hakka ta seda mõtet üldse hellitama, kuna nähtu põhjal pole see koht, kus tahaks pikemalt aega veeta. Mõelge nüüd ise, mis on esimene pilt, mis avaneb huvilendajale ridalis. Pesemata nõude hunnik veetünni juures, tohutud taarahunnikud köögi taga, kärbeste pidulaud köögis, kust astub välja ennast paiste joonud tegelane, kes asub raha kasseerima. Selleks ei pea olema tulnud steriilsest linnakeskkonnast, et huvilennu ajal hakkaks naudingujanu võistlema mõttega, kuidas siit peale maandumist võimalikult ruttu jalga lasta. Lihtsalt meie seda ei näe ega taju, oleme Ridali eluga harjunud. Seepärast ei suuda ka näha, et olmetingimustel võib olla suur roll juurdekasvu puudumises.

Teine probleem on ka selles, et purilendurid võivad ju kõigega leppida ja ennast Ridalis koduselt tunda, kuid peret nad ikka kaasa ei võta. Kui siis ainult üheks päevaks, et õhtul koju tagasi viia. Õunapere on ainus eralnd, keda ma hetkel oskaks eeskujuks tuua. Paljudel kujuneb purilennundus aga võitluseks - kumb on tähtsam, kas pere või lendamine.

Selle asemel, et väga grandioossete projektidega kõrbeda, võiks kätte võtta vähehaaval. Kui sa Einar leiaksid analoogilise putka, kus on sees veevärkk koos paari kraanikausiga, see oleks juba kõva edasiminek. Muidu võiks leppida ju ka ühe kraanikausgiga, kuid see oleks ilmselt õhtul pesemata nõusid täis. Paraku peetakse sedagi ülejõu käivaks ettevõtmiseks, rääkimata siis silutud pinnasega telkimisplatsist või dushinurgaga putkast.
Hendrik

Mina isiklikult olen tassinud küll oma peret lennuväljale aga neil on seal igav. Isegi poiss tüdib pärast pidevat angaaride vahet jõlkumist äta. Viktori kiik ja liivakast on igati tublid asjad aga Ridali lihtsalt asub sellises kohas, et inimestel, kes lennata ei saa või ei taha hakkab seal peagi igav - kui kõik lendavad pole peale Marguse kellegagi eriti vestelda. Heal juhul on Triin kohal.

Olme ei ole tegelikkuses nii suur probleem. Mina olen vajadusel ööbinud kas Võrus või Põlvas - kui sa oled ligi 300 km maha sõitnud, et Ridalisse jõuda, on nimetet asulad kiviviske kaugusel. Räpast kööki näevad vähesed, sest huvilendaja reeglina sinna sisse ei satu. Pealegi on huvilendaja pilk nagu naelutatud lennuväljale ja lennukitele. Mäletan enese esimestest lendudest, et ega eriti muud ei näinud. Meenub, et mulle jättis hea mulje mõnus käänuline tee, niidetud ja suur lage muruplats lennukitega. Usun, et kui enamuselt külastajatel küsida, siis nad ei mäleta üldse, et kusagil mingi köök oleks. "Jah, mingi kollane maja oli" on tõenäoline vastus.

Iseenesest ei oleks paha kui Ridalis oleks korralik ööbimisvõimalus. Häda korral mõtleb mingi tegevuse ka perele välja. Kuid see pole peamine. Ei maksa ette kujutada, et kui meil oleks suur ja uhke maja restorani, baari ja hotelliga, oleks Ridalis lendajaid oluliselt rohkem. võib-olla siis kui hotellil oleks korralik välibassein. Kulu/tulu tasakaal oleks kindlalt paigast ära.

Ma imestan seda seltskonda, kes meil lendamas käivad - seda prügi, taarat jne. jääb maha üle mõistuse palju. Köögi olen hetkel peaaegu tühjaks kolinud paberitest ja lendamisse puutuvast teisele korrusele. Köök jääb köögiks ja eks tuleb ka kõigil endale otsa vaadata. Kes peab kelle tagant koristama. Näiteks Hendrik remontis sügisel oma autot angaaris ja mis maha jäi... Kes koristas ? Kõigepealt tuleb ikka endast alustada. Suured inimesed kõik, see on ka teie endi probleem. Vaevalt te kodus sellise segaduse maha jätate ! Kevadel piirame köögi punase lindiga, tähistame sildiga: eluohtlik ala, siin elavad Ridali põrssad.

einar

Tõsi ta on, eks meil ole ikka igasuguseid huvitavaid probleeme.

Ja vanasti reguleeris klubi juhataja ka suguelu klubis, õnneks seda praegu ei ole.

einar

Mnjaa... Olid ajad Smile Äkki tuleb selle regulatsioonivajaduse puudumisest otsida ka klubi järelkasvu nappuse põhjusi ...

kaido:Ei maksa ette kujutada, et kui meil oleks suur ja uhke maja restorani, baari ja hotelliga, oleks Ridalis lendajaid oluliselt rohkem. võib-olla siis kui hotellil oleks korralik välibassein. Kulu/tulu tasakaal oleks kindlalt paigast ära.
Aga seda ma just räägingi. Ma ei ole küll ise seda projekti näinud, millest aeg-ajalt räägitakse ja mis kuidagi jalgu alla ei saa. Kuid räägitakse, et see lahendab kõik probleemid. Miks see eelmine talv ei käivitunud? Kas on lootust, et sellel aastal läheb paremini?

Minuarust on oluline näidata, et me oleme uutele liikmetele avatud klubi. Selline, kuhu on ka kaugemalt tulijad oodatud. Selleks pole paljut vaja, kuid see peab silma paistma. Piisab ka sellest, kui panna külastaja tee peale jäävad viidad a'la telkimisplats, WC jms.

Jah, mäletan isegi neid aegu, kui muru oli rohelisem. Olen oma sõpru ja tuttavaid peale Ridali külastamist küsitlenud ja üsna tihti ei ühti nende nägemus minu ilusate mälestustega huvilennu päevast. Kui keegi midagi märkkab, siis meenutatakse seda muidugi naljana, mitte ebameeldivustundega. Aga koduselt see nähtu ei mõju.

Samas, päris palju on selliseid, kes tulevad Võrumaale telgiga seiklema. Kellelgi ei teki isegi sellist mõtet, et paneks telgi lennuväljale püsti näiteks ülerahvastatud Palojärve äärse asemel. Lennuväli ei jäta sellist muljet, et seal oleks võõrad või vähem võõrad oodatud. Hoopis teine tase oleks, kui saaks juba vana-võru maantee peale panna vastava tähistusega sildi, et siin metsavahel on telkimisplats. Nagu on RMK platsid tähistatud. Kõik külastajad ei peagi lendamise eesmärgil kohale tulema, kuid seiklejad seda suure tõenosusega siiski teevad.
Hendrik

No selle majaga on nii, et ma üritasin mõista anda, et maja üksi ei lahenda probleeme. Aga suuremamahulisele tegevusele on see eelduseks küll.