Poola uus kahekohaline: SZD-54-2 Perkoz

Kommentaarid

Lähemal tutvumisel purilennukiga "Perkoz" on tegu äratuntavalt sarnase purikaga "Puchac", sageli on uus ületöötatud vana. "Perkoz"-il on uus tiib, mille negatiivset V kuju on vähendatud, võimalik on see sellepärast, et purika stabilisaator on nihutatud tahapoole ning sellega uue purika raskuskese paigas ka tiiva negatiivset kuju andmata.
Väga vajalik purilennukiklass (Duo Discus, DG-1000, Calif), mida praegu turul eriti palju pakkuda pole, näis milliseks võistlemine turul hinnaga kujuneb.

Kuna purilennuki kere juures muudatusi tehes on äärmiselt raske midagi olulist aerodünaamika poolel saavutada (eeldusel, et olemasolev kere on juba üsna "libe"), siis on täiesti tavaline, et erinevate mudelite juures kere koha pealt muutusi praktiliselt ei tehta. Saab kasutada olemasolevaid vorme ja omahind tuleb selle võrra odavam. Võib-olla muudetakse midagi struktuurse poole pealt (tahaks loota, et Puchacz-Perkoz puhul on seda tehtud, kuna Puchacz-il kippus kuuldavasti kere plast tiiva tala keresse kinnituse koha pealt pragunema kui vigureid lennati).

Näiteks Schempp-Hirth ei ole praktiliselt oma 15m/standardklassi purilennukite kere muutnud alates Ventuse tulekust. Sama kerega on ka Discus ja Ventus2. Sama kehtib ASW kohta.

<a href="http://condor.ephemeride.com/graduate/0/?id=832">
<img src="http://condor.ephemeride.com/i/bdg/832.jpg" /></a>