Pakker söödab rebaseid

Pühapäeval saabus külmikauto ja Pakkeri lennukid, et jälle hoolitseda Eesti rebaste populatsiooni kasvu eest.
Live-ülekannet saate jälgida veebikaamerast: http://www.purilend.ee/veebikaamera

Pakker söödab rebaseid

Kaastunne jänestele ja edu autoparandajatele, kes esistangesid ja radikaid saavad parandada.

Kommentaarid

...ja üle-üldse, miks eelistatakse rebaseid teiste loomade ees. Kuna hakatakse näiteks porgandeid lennukitelt loopima, ah?

URRRR !!!

Kas lugupeetud klubikaaslaste arvates võiks pigem marutõve levik tagasi vanades piirides olla? Tegu on ikkagi haigusega, millese ka Eestis on surnud mitu inimest. Rebased ja kährikud on eelistatud seetõttu, et nad on peamised marutõve edasikandjad.

Veterinaar- ja toiduameti andmetel on sarnaste programmidega põhjamaades marutõve levik viidud nulli. Loe lähemalt: http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=344

Elan ühes Harjumaa talus ja metsloomi näen iga päev. Rebased on viimaste aastatega muutunud välimuselt oluliselt kenamaks ja tervemaks. Ka jänesed ja metskitsed ei ole põldude peal mingi haruldus.

Teine teema - vaktsineerimise tulemusenda lõhutud tuled ja stanged:
Pimeda ajal või piiratud kohtades oma autoga "madalalt lendamine" ei ole kohustuslik. Kui võtad selle riski, siis ka vastutad ja paraku kannad võimalikud kahjud.

Kas sellega ei ole see teema, et osad rebased on juba sünnilt immuunsed marutõve suhtes? Paar põlvkonda vaktsineerimist ja looduslikust valikust pole enam jälgegi. Kui siis jätta raha puudusel püha üritus katki, siis tekib rebaste seas epideemia, mis muidugi jõuab ka inimesteni kümme korda hullemini. Ehk kui sellise asjaga algust teha, siis see on koht, kuhu saab igavesti raha matta. Ka masu ajal on põhjust lennukile hääled sisse panna.

See looduslikku valikusse sekkumine on ka inimeste seas kõva teema. Väga populaarseks on muutunud igasugustest vastsündinutele ette nähtud vaktsiinidest loobumine. Vanemad lihtsalt ei luba seda teha, kuna on kusagilt lugenud, et see võib kahjulik olla. Paar põlvkonda sundvaktsineerimist veel ja inimkond on sellest sõltuv, kuna liialt suurel osal puudub sünnipärane immuunsus. Keegi ei tea, kui paljud on immuunsed praegu suurt paanikat tekitava seagripi suhtes. See number võib vabalt olla 99,99%. HIV suhtes on immuunsed näiteks 5% inimestest. Teadlased on kindlaks teinud, et immuunsuse annab sama geenide kombinatsioon, mis tegi kunagi immuunseks katku suhtes. Peale katkuepideemiat olid immuunsed enamamus inimesi.

Oi kui huumorivaesed on osad meie klubi liikmed, või on masu oma töö teinud Smile

Einoh, äkki siis nõuaks juba luulevormis postitamist, saaks ringi veelgi rohkem koomamale.

Ma parem ei kirjuta, pole seda hoomorisoont kusagilt võtta Sad
Hendrik

Pakker maandub pärituulega rada 18, tõuseb aga 36. Alati see ei õnnestu ja minnakse ka teisele ringile. Kokkuhoidu ei ole. Veebikaamera keerati ööhämaruses tagasi, sest mine tea, mis peale jääb.
http://www.purilend.ee/veebikaamera

einar

Sünnipärast immuunsust pole olemas. Imetajad saavad mingi osa antikehi emalt kaasa ja osa ka rinnapiimaga, kuid seda jätkub inimesel vaid 6 kuuks. Immuunsus peab ikkagi ise tekkima antigeeniga kokkupuutel.

5% inimestest pole mitte immuunsed HIVi suhtes vaid neil on geneetiline kombinatsioon, mis ei ole HIVile tundlik.

Selle konkreetse gripitüve, mida ka seagripiks nimetatakse, suhtes inimkonnal immuunsus puudub, sest viirus on uus --- immuunsus tekib ikkagi läbi kokkupuute antigeeniga ja immuunvastuse kujunemise. Paanikaks küll põhjus puudub, sest uue viiruse CFR (case fatality rate) ei erine sessoonse gripi omast. CAR (clinical attack rate) on seevastu küllalt kõrge, inimkond põeb haiguse läbi ja saab immuunsuse.

Mis rebastesse puutub, eks see marutõve vastu vaktsineerimine ole päris tõsine loodusliku tasakaalu mõjutamine. Rebaste arvukus on kõvasti tõusnud ja see mõjutab kogu loomastikku ning kaudselt ka inimesi. Porkna võiks pakikesse kaasa panna küll.

Siin, Cambridge's aga nägin rongiaknast pilti, kus rebane istus heinamaal keset jänkusid ja kõik paistsid rahul olevat. Kas siin on uus rebasetõug aretatud või on rebased vaktsiinist aru kaotanud ja mäletsejateks hakanud --- vott ei tea.

Juba Naksitrallid teadsid, et looduses peab valitsema tasakaal.
Mingil imelikul põhjusel on maa- ja ka linnakodudes järjest suuremaks probleemiks muutumas hiired ja rotid. Miks?, sest kassid on pintslisse pandud. Linna lähistel elavad sugulased on loobunud kassi pidamisest, sest üle mõne kuu ei kesta ükski, kui siis ainult toas kinni hoides. Küülikutest hanedest ei tasu rääkidagi.
Minu linnakodu kõrval, käiakse järjekindlalt pensionäridel kanu näppamas. Karistamatult kusjuures, sest jahimeestel puudub rebaste (ja ka kährikute) küttimiseks igasugune motivatsioon ja populatsioon aina kasvab.
Mõnedest linnarebastest on lausa meediastaarid saanud.

Rebaseid on ikka s...ks palju. Mul koduhoovis nad juba iga päev, söövad koeral kassil söögi eest.
Meil ei anna marutaudi nulli viia, venemaa kõrval. Nüüd rebased kärntõbes, oma koer nakatus ka.

einar