Marutaudilennuk eksis Venemaale

Marutaudilennuk eksis Venemaale

www.DELFI.ee
Nädala alguses kaldus Eesti piiri ääres marutaudivastast vaktsiini puistanud väikelennuk Luhamaa piiripunkti lähedal Venemaa kohale, piirivalve on asja uurimiseks algatanud kriminaalmenetluse.

Piirivalveameti piiriosakonna ülem Uno Kaskpeit selgitas Postimehele, et firma Pakker Avio väikelennuk Cessna 172 pardatähisega ES-VCW ületas Eesti-Vene kontrolljoone 15. mai lõuna paiku Luhamaa piiripunktist viis-kuus kilomeetrit põhja pool Laptevo küla juures.
Tagasi Eestisse tuli lennuk mõne minuti pärast Luhamaa piiripunkti kõrvalt. Kaskpeit ütles, et lenduri seletuse järgi tingis eksimuse halb ilm ja kehv nähtavus.
Lennuki omaniku, firma AS Pakker Avio juhataja Kalju Albert ütles, et lend toimus kõva tuulega ja äikesepilve all, mis mõjutas lennuki liikumist.
Juhataja ei osanud täpsustada, kas osa vaktsineeritud söödast sattus ka Venemaa territooriumile.
Alberti sõnul on lendurid, kes piiri ääres väetist puistasid, korduvalt kurtnud, et piirijoon on õhust halvasti märgatav ja kaob vahel sootuks.

Kommentaarid

Kui Einar Ridalisse jõudis, olid Pakkeri lennud juba alanud. Ilma klubilt luba küsimata toimetati nagu oma kodus, rajaääres kaks veokit, kaks läti lennukit ja üks Pakkeri lennuk teostasid lende. Lendureid oli palju . Loomulikult valasin oma meelepaha Kalju Alberti peale välja, aga ta arvas, et lennutegevuse juhataja Jüri Liivamägi on süüdi. Tegevus seega kooskõlastamata. Kaks Pakkeri oma lennukit olid juba kõmmeldunud, kolmas ütles üles esmaspäeval. Läti lennukid pidasid vastu. Kaotused tehnikas Pakkeril suured. Samuti käidi vene rebaseid söötmas, muidu oleksid lõhna peale teised üle piiri tulnud. Palusin meie lennuvälja rebasele ka üks kuubik visata, sõelus teine lennukite taga, aga keelduti, kuna vaktsiin pidi rebaseni jõudma ainult lennuki pardalt gps-i abiga. See, kas meie rebane vaktsiinini jõuab, pidi rebase isiklik probleem olema. Bürokraatia seega kõva ja haltuurat ei tehtud. Meie rebane lahkus nördinult lennuväljalt. Klubi tunneb uhkust, et sai kaasa aidata teise firma äritegevusele, meie oleme ju mtü, kes peab aitama tugevamaid. Aitähh küll öeldi.

einar

Aga esita Pakkerile arve. No mitte suur aga kahepäevase lennuvälja kasutamise eest näiteks tonn võiks ära tulla. Nalja hakkab saama. See pole mingi avalik-õiguslik lennuväljak, kus igaüks tuleb ja paristab palju süda kutsub.

Kehtestame tagantjärele kommertslendude sooritamiseks lennuvälja kasutamise tasu tunnihinnaga.

Kaido_signature

Kui Viktor reedel lennuväljale saabus,siis ei olnud veel juttugi Pakkeri abistamisest.
Uudis ilmnes laupäeva hommikul kui nautisin kohustuslikku 15 min hommikusöögist.
Härra Kalju ütles tere ja ütles et on Kalju.Kõigil oli hea meel.
Siis ütles et tahaks näha Einarit ja ütles veel palju asju,mis kõik olid Kerdi ja Einariga kokku lepitud.
Mina ütlesin ,et olen kokkulepetes tume nagu öö,lendamisest ja lennuväljast natuke jagan,pealegi raha eest saab kõike ja näitasin MEIE lennukeid.Kiitsin Wilgat , tema tublidust ja rääkisin ka seda ,et näe oleks võinud rebaseraha osadeks teha ja meie oleks susserdanud oma kandi rebastele vaktsiini ja neil oleks palju vaeva ja oksendamist vähem olnud.Kalju arvas ,et raha haisu ja vaktsiinihaisu kõrval on bürokraatiahais nii hull,et ei tea kas tulevikus enam tahabki rebaseid sööta.
Mul ka süda heldis ning läksime siis masinaid paigutama nii et kõigil hea oleks ja juhatasin saabuvad lennumasinad hellalt maapinnale.
Ikkagi kallid külalised.

Seega olen täiesti süüdimatu ja olukorra ning lahke südame ohver.
Nüüd siis veel marutaudi jäänud või haisust segaseks läinud Venemaal käinud lennuk lisaks.

Kuna Viktor üritab ennast puhtaks rääkida, süveneb minus järjest kahtlus, et Venemaa intsidendi taga on tema käsi mängus. Nii oli ka talvise lennukipõlengu puhul, kui Viktor kirjeldas kogu protsessi selgelt ja lühidalt ning lõpus väitis, et tema pole kuulnd, näind, teind ega käind. Ei tea missugune loll seda usub?