Sissejuhatus: Tegemist on Ridalit kontrollinud lennuametnike süsematiseerimise katsega. Tuleb arvestada, et esineb ka segatüüpe.
1) Vana tarikas - kogenud lennundustegelane, kes tunneb üsna hästi ka Ridali siseelu. Üldjuhul heatahtlik, kui põhiasjad on korras. Sel puhul teeb ka mööndusi pisiasjade suhtes. Teda petta pole mõtet, sest ta kipub mitte andestama valetamist ja niikuinii teab ta põhilist. Parimad ja mõistvaimad tegelased.
2) Irtspirts - suhteliselt kaua töötanud, kuid ilmselgelt oma võimu nautiv tegelane, kelle peaeesmärgiks pole mitte kaasaaitamine lennutegevusele, vaid hoopis täiendavate probleemsituatsioonide loomine. Mõnikord võib tänu oma staazhile omada ka küllalt suurt võimu. Talle läheb peale pugejalikkus ja lipitsemine, sisulisi küsimusi jagab puudulikult.
3) Noor joga - noor lennuametnik, kes esimesi kordi kontrollreidil on. Tunneb end äärmiselt ebakindlalt, mistõttu kipub võimuga liialdama, kõike "seisma panema" jne. Teda petta on väga lihtne, sest ta ei tea kuigi palju. Tööstaazhi pikenedes võib see lastehaigus kaduda.
4)Pohhuist - viimasel ajal järjest vähem esinev laiskvorsti tüüpi tegelane, kes lähtub põhimõttest "ega te ometi end tapma lähe". Väga mugav, kuid väga mittesisuline ametnik. Petmine ei tule kõne allagi, sest ta ei huvitugi millestki.
5) Bürokraat . Täiesti emotsioonideta, seega ka mitte pahatahtlik tüüp, kes saab enesekindlust teadmisest, et tal on alati õigus, kui seda toetavad dokumendid. Võib olla ka küllaltki kõrge võimukandja. Õnnestunult koostatud dokumente kiidab varjamatult, tunneb sümpaatiat dokumentides orienteeruva inimese vastu. Sisulisi probleeme üldjuhul ei jaga, talle piisab dokumentatsioonist.
6) Vari - komisjoni koosseisus olev lennuametnik, kes kogu protsessi vältel midagi olulist ei ütle või ei tee üldse suud lahti. Teda kõnetades vastab viisakalt ja osavõtlikult, kuid on valmis kuulama vaid kõnetaja monoloogi. Nende seas on nii noori kui vanu.
- Kommenteerimiseks logi sisse