Lõpuks enam-vähem

Minu kaks järjestikust mitte-läbimist on kökimöki. Palju valusam on õhuruumi rikkumise tõttu saada “virtual outlanding” selles kohas kus õhuruum rikutud sai. Lõpetad pika päeva, vaatad korra oma head kohta ja 10 mintsa hiljem on kohtunikud jõudnud õhuruumi kasutuse üle vaadata ja moos…

Seda on siin õige mitmega juhtunud ja viiendal võistluspäeval kahega. Oli ka nipikas koht umbes selles kandis mis siin lühikeses videos:

https://youtu.be/_xD0394Kwo0

Siin võistlustel on maksimumkõrgus suhteliselt madal (8000 jalga merepinnast, Prievidza on 260m, seega enamasti 2160m QFE), aga kõrgemate mägede kohal on lubatud 9000. Pöördepunkt oli pandud madalamasse õhuruumi ja teekond sinna läks sik-sakitava õhuruumi piiri pidi. Ehk siis kui otse lendad ja kõrgel, siis on võimalik õhuruumi lausa kolm korda jäjrest rikkuda.

Videos on kuulda ka kuidas kompuuter lärmi lööb.

 

Korraldajatel on kombeks mõni pöördepunkt panna nipikasse kohta. Nii ka see kord - vaja oli hüpata orgu ja siis tagasi mägedesse. Tagasi otse enam ei saa, sest kõrgus on vahepeal kadunud. Sattusin P (Lukasz Grabowski, siinolijatest kõrgeima FAI rankinguga lendaja, top 20 sees) ja LZ (Luka Znidarsic, FES leiutaja, 339) punti. P ees, siis LZ ja mina (FAI 1069.) järel, vastavalt rankingule ja oskustele. Midagi nagu oli, aga kindlasti mitte piisavalt koju jõudmiseks. Kõigepealt jäi LZ maha, siis mina ja P pani ikka ees madalal edasi.

Finišis selgus, et seekord oli kiirustamine liiast ja meie omavahelised kohad oskuste pööratud järjestuses. Viies koht ongi enam-vähem minu tase siin.

 

Võitis jälle Gintas Zube, kes üksiku hundina lendas ja teistest erineva trajektoori valis. Peale kahte katkestamist ei tahtnud ma enam kolmandat teha ja katsusin rohkem teiste järgi lennata. Pundid tekkisid ja lagunesid, aga kogu aeg oli kedagi kuskil näha. Sellest oli hea meel, et kui oleks pidanud üksi minema, siis mõlema Zube trajektooriotsust vaatasin, oma peaga oleks sinna läinud, aga kus sa saad kui punt läheb mujalt. Zubet ma ei näinud, ta startis hiljem. Sageli peame ületama orgusid risti, selle pildi peal on näha kuidas ühe sellise matka ajal vasakult tundub minema pilverida, aga teekonna suhtes kaarega.

Kahes kohas võttis Zube kõrvale ja hiilis selliseid ridasid teistest erinevalt.

 

Lõppu ka pisuke lõpulennu video.

https://youtu.be/Km4CtNREMqA

Hoog oli suur ja kangidega mässamist palju, sestap ei saanud kaamerat lõpuni käes hoida.