Kvaliteetseminar ja -saunapidu Parksepas

Laupäeval toimus siis Parksepas traditsiooniline lennuklubi jõulupidu. Seekord oli meeldivaks lisandiks samaaegselt toimuv kvaliteetseminar. Lektoriks oli Habe alias Peeter, kes viis läbi loengu teemal „Sauna tervistav mõju lenduri raudsele tervisele.” Loeng ja esitaja olid väga nauditavad. Esitati hulgaliselt küsimusi, millele lektor asjatundlikult vastas. Tekkis elav arutelu ja diskussioon antud teemal. Seminar lõppes suure aplausiga ning lektorile kingiti tänutäheks väike kingipakk, mis sisaldas kvaliteetšampooni ja muid saunas kasutatavaid keemiatooteid.
Lektor Habe 2

Kell kaksteist oli kord jällegi häirida Parksepa küla elanike und suursuguse ja kärarikka ilutulestikuga. Veerand tunni jooskul sai taevasse (ja Parksepa peale) lennutatud hulk kosmosetehnikat.

Saluut

Aga see ei olnud veel kõik. Siis tõi Habe välja oma järjekordse kuumaõhupalli. Kambakesi täideti õhupall sooja õhuga ning saadeti kestvate ovastsioonide saatel öisesse taevasse. Kui käesoleva aasta algul selle sarja eelmine kuumapall tõusis Ridalis vaid viie meetri kõrgusele, siis nüüd saavutas lennuvahend rahva rõõmuks oma viisteist meetrit kõrgust, kui kanderaketi enneagse eemaldumise tõttu ta lend järvejääl lõppes.

Kuumaõhupall

Väikese remondi ning kütteseadmete kinnitussüsteemi täiustamise järel toimus teine lähe. Sel korral hoiti kuumapalli pikemalt stardiplatvormil ning kui toimus start, siis tõusis kõikide silme all kuumapall justkui suur kuu Parksepa taevasse. Mehitamata lennuaparaat saavutas kõrguseks umbes nelikümmend meetrit ning hõljus vaikselt üle järve Parksepa küla kohale, kus lõpuks kattepaber süttis ning lennuvahend sai oma väärika lõpu, vajudes aeglaselt põledes emakesele maale.
(Olgu siinkohal ära märgitud teatud ametkondade tarvis, et mehitamata lennuvahend oli stardikaaluga alla 25 kilogrammi!)

Õhupall taevas

Pärast väikest vaheaega, mil turgutati vaimu ning soendati end piiritusjookidega, oli aeg klubiülem Einaril tina valada. Õnnevalamiseks seati ruumi keskele üles küünaldega ääristatud veevann ning kõikide silme all valas Einar topsikust suure särinaga sulatina vette. Tulemiks oli huvitava kuju ja konstruktsiooniga moodustis, mille kohta mõistatati ühiselt, mida see sümboliseerib. Lõpuks jäi kõlama arvamus, et tegemist on korraliku tinast termikapilvega Smile

Tina termikapilv

Jõulupidu jätkus koos saunatamisega varaste hommikutundideni. Lisaks saunaskäimisele laskus, nagu varem lubatud, ka hulk lennundustegelasi saunast otse jääauku. Nii öelda said sel aastal sellega käe valgeks (vabandage kui keegi järgnevast loetelust välja jäi): Leho, Krissu, Alari, Veiko, Silva, Kert, Habe, Jaan ja Einar. Viimati nimetatule lõppes mitmekordne jäine kümblus sellega, et pidi laskma tohtril endale teetanusvastase süsti teha, kuna astus õnnetul kombel naela jalga. Soovime talle kiiret paranemist.

Pildid peost on üleval Taneli ja Alari vastavates albumites.