Huvilend Boeing C-17ga ja Papa Air Base ekskursioon

29. aprilli õhtul saabub Tallinna lennuväljale NATO transpordilennuk Boeing C-17 Globemaster III , mille üheks omanikuks 10 NATO riigi seas on ka Eesti.

2006. aastal strateegilise õhutranspordi programmi raames sõlmitud kokkuleppe alusel soetatud kolme C-17 lennuki osas saab Eesti alates 2009. aastast kasutada igal aastal 45 lennutundi. Möödunud aastaks Eestile ette nähtud lennuajast on kasutamata veel 4,5 lennutundi.
C-17 Tallinnas

Vastavalt Kaitseministeeriumis väljakujundatud seisukohale on antud õhusõiduk lisaks otseselt sõjalistele eesmärkidele ette nähtud kasutamiseks ka humanitaarmissioonide teostamiseks ning muudel riiklike eesmärkide täitmiseks. Seetõttu esitatigi Eesti Vabariigi 95. aastapäeva puhul Kaitseväe ja Kaitseliidu peastaapidele ettepanek viia Eestile ettenähtud lennuaja kasutamiseks läbi kaitseväelaste ja kaitseliitlaste külastusreis Ungaris asuvasse Papa lennuväebaasi ning tagasi. Teatavasti on kõnealune NATO lennuväebaas baas ka kolme C-17 tüüpi transpordilennuki kodubaasiks. Kuna lennuk on väga mahukas, siis on lisaks Kaitseväele ja Kaitseliidule eraldatud kindel hulk kohti ka Eestis tegutsevate purilennu- ja langevarjuklubide liikmetele.

30. aprillile planeeritud C-17 lend toimub marsruudil Tallinn - Papa Air Base - Tallinn. Start Tallinna lennuväljalt on planeeritud kella 9.00-ks ja kohti on lennukis 102, millest 35 on praeguse informatsiooni kohaselt reserveeritud lennu- ja langevarjuklubide liikmetele. Ungaris Papa lennuväebaasis toimub osalejatele ekskursioon. Tagasilend algab orienteeruvalt kell 17.30. Kuna arvatavasti on rohkelt soovijaid ka langevarjuklubide liikmete seas, siis on lennuplaani kavandatud soovijatele võimalus sooritada sobivate tingimuste korral tagasiteel langevarjuhüpe Ämari lennuväljale. Hüpata saavad kõik, kelle on vähemalt B-kategooria langevarjuri pädevus või koolitusülema vastav luba. Viimasest varuvarju pakkimisest ei tohi olla möödas rohkem kui 6 kuud. Transport Ämarist Tallinnasse on korraldatud Kaitseliidu poolt.

Regada lennule saab kuni 7. aprillini.
Ridali Lennuklubi liikmetele eelregistreerimine siinsamas all kommentaariumis. Langevarjuklubide liikmed saavad regada siin: http://www.slk.ee/reg.

Olgem ausad – niisugust võimalust vähemalt sellel aastakümnel teist korda ilmselt ei tule. Nii, et kes ees, see mees.
Osalemine on tasuta.

Kommentaarid

Esimestena annavad ennast reisile üles Einar, Alari ja Kert

Osaleks ka hea meelega, kuid jätan aktiivsetele klubiliikmetele eesõiguse, kui mõni koht peaks üle jääma, siis kindlasti nõus!

Tore näha, et keegi ikka leidub Wink

Postituse kuupäev ütleb nii mõndagi Smile