Haned lahkuvad

25. septembri õhtul märkasin esimest haneparve kursiga lõunasse lahkumas. Seega hallad taga, nagu ütleb vanarahva tarkus. Rästad ja kuldnokad nuumavad end minu astelpajuistanduses, neil veel kiiret ei ole. Kui rikkurid hakkavad lõunasse lendama, siis lumi taga. Pikka, külma, lumist talve ei tahaks.

Kommentaarid

Need polnud haned vaid Soomes tööl käivad Eesti varesed kes kaheks nädalaks vahepeal naisi ja lapsi vaatama tulid.

Suurte lindude parvede liikumist olen Keila-Joal vaadanud juba paar nädalat. Algul keerutavad nad kõva lärmiga lihtsalt ringi, ühel hetkel hakkavad kõik parved millegi pärast otse läände liikuma, kuskohas lõunakurss võetakse, ei oska arvata.
Kunagi sattusin Võru kandis kahe hanega samasse tõusu, mingil hetkel kadusid haned pilve. Siis, kui mina jõudsin pilve alla, tulid haned kuskil kõrgel pilvest välja ja panid põhja poole minema.
Kolm-neli nädalat tagasi pakkus jahimehest naabripoiss mulle lastud parte. Rääkis, et oli käinud Pakri saartel pardijahil, saared olid kuivalt olnud Itaalia jahimehi täis ning need ei olnud viitsinud lastud lindude järele kummarduda ja nõnda oli naabripoiss ettesattunud pardid üles korjanud.