Hüpe Leonardo da Vinci langevarjuga

36 aastane Oliver Vietti-Teppa hüppas edukalt Leonardo da Vinci jooniste järgi tehtud langevarjuga. 2002 aastal proovis Adrian Nicholas samalaadset üritust, kuid maandus tagavaravarjuga.

Da Vinci 1

Da Vinci 2

Da Vinci 3

OliverVietta

Videoklipike hüppest:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/7370151.stm

Üks artiklitest:
http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/news.html?in_article...

Kommentaarid

Siin on oluline erisus. Nicholas hüppas varjuga, mis oli üks-ühele see, mida da Vinci kirjeldas- sarnased materjalid ja varju alumine äär oli puidust lattidega ja asi kaalus kokku ca 70 kg vms. Ta oleks sellega ka maanduda saanud, aega ei tahtnud sele kolakaga vastu pead saada, mistõttu lasi end küljest ära ja tuli normaalse varjuga alla. Oliver Teppa aga hüppas täiesti moodsa varjuga, mis oli vaid sarnase kuju ja mõõtmetega.

Seda kindlasti. Refereerisin vaid interneti üllitisi. Nagu näha kõrvutiolevalt pildilt ja jooniselt on ainuke sarnasus püramiidjas kuju (suuruselt on ta tunduvalt suurem võrreldes hüppajaga, kui da Vinci kavandatul). Huvitav on asja juures minu arust see, kuidas tagati, et selline vari ei hakkaks pendeldama (selliste varjude põhiviga), sest ei ole ülaosas mingit avavust? Kas on materjal siis vastav või pikad stropid on asja võtmeks?
Kusjuures ka suhteliselt täpse koopiaga (stropid ikkagi pikemad) Lõuna-Aafrikas hüpanud, nüüdseks hukkunud varjur (kes ka Eestis hüpanud) Adrian Nicolase vari ei hakanud loperdama vaid käitus täiesti korrektselt.

Da Vinci parachute

Pisikest jupikest sellest hüppest, õigemini kuumaõhupalli all rippumisest, näeb siit: http://www.youtube.com/watch?v=ySssfiO1Xyg&NR=1

Ei, ainus sarnasus polnud kuju. da Vinci kirjeldas väga täpselt näiteks varju bambusest raami mõõtmed ja mehe kaalu. Nicholase kuplis auku polnud, ilmselt lasi kupli kangas piisavalt palju läbi. Lisaks hüpati ideaalsetes varahommikustes tingimustes õhupalli küljest.

BTW. Mul on see täispikk film olemas Nicholase tempudest, võib kunagi presenteerida.